Иск к президенту Ющенко
11 Февраля 2008
ОКРУЖНОМУ АДМІНІСТРАТИВНОМУ
СУДУ МІСТА КИЄВА
Позивач: Чорний Вадим Львович,
65045, м.Одеса, провулок Покровський,
буд. 5, кв.5
телефон 8 048 724 39 06
Відповідач: Президент України
Ющенко Віктор Андрійович
01220 м.Київ; вул. Банкова, 11
телефон 255-7333
про визнання незаконним Указу
Президента України №551 від 20.06.2006 р.
ПОЗОВНА ЗАЯВА
20 червня 2006 року Президент України Ющенко В.А. (надалі - Відповідач), своїм Указом №551/2006 «Про символіку, яка використовується у Збройних Силах України» затвердив «прямий рівносторонній хрест із розбіжними сторонами малинового кольору», а саме «козачий хрест», в якості центрального елементу емблеми (символіки) Збройних Сил України. Зазначений Указ є незаконним за наступних підстав:
Обставини.
На зв'язок хреста з козаками вказує малиновий колір, який помилково приписується козачим стягам (полкові стяги грали роль сигнальних штандартів та не могли бути одного кольору).
Козачий хрест помилково вважається георгіївським хрестом. Російський царський уряд насаджувало георгіївський хрест як офіційний символ державних козачих формувань; такий самий георгіївський хрест застосовувався повсюди в царській армії Росії з 1769 року, коли був затверджений Георгіївський хрест. Самі козаки більш часто використовували у своєї символіці грецький православний хрест. Георгіївський хрест не має відношення до специфічно української історії.
Георгіївський хрест має безумовне релігійний зміст. Хрест названий на честь християнина Георгія, який за легендою був замучений імператором Діоклетіаном. Оскільки Георгій був римським військовим (і, відповідно, зрадником релігійної політиці Римської Імперії), в християнській традиції він став заступником військових.
Хрест на емблемі Збройних Сил України – не стільки козачий, скільки петлюрівський, "Орден лицарів Залізного Хреста", затверджений петлюрівцями в 1920 р.
Президент України Ющенко В.А. свідомо використовує петлюрівську символіку у Збройних Силах України. Попередні проекти символіки Збройних сил використовували «Сирокомлю» - нібито елемент родового герба Богдана Хмельницького (у нього не було родового герба, як і у більшості польської знаті). "Сирокомля", хочі і має релігійний зміст та навіть легенду про зміну хреста з католицького на православний, пов'язаний з історичними подіями – битвою 1399 року на річці Ворсклі.
Історія хреста в українській національній символіці сходить до конфлікту в Уряді УНР, коли під впливом атеїстів Грушевський відмовився від використання хреста в якості державного символу на прапорі УНР та грошах (перші варіанти містили хрест).
Порушення.
Хрест на символіці Збройних Сил України не має будь-якого змісту, крім релігійного. Тим самим порушена стаття 35 Конституції України про відділення церкви від держави. Присутність хреста на армійському прапорі є неконституційним привілеєм для однієї релігії (ст.24 Конституції України).
Порушення інтересів заявника, що сповідає іудаїзм, наявністю християнської символіки на прапорах Збройних Сил України, може бути продемонстровано прикладом: громадяни України – християни безумовно були б ображені, побачивши на прапорах Збройних Сил України мусульманський на півмісяць.
Не може мати місце свобода віросповідання у державі, Збройні Сили якої несуть на своїх прапорах визначену релігійну емблему. Захист України – не є хрестовим походом. Заявник, серед інших громадян України, є військовозобов’язаним (ст.65 Конституції України, ст. 17 Закону України «Про оборону України») і, таким чином, реально та невідразно може бути покликаний під прапора з хрестом. Єврей не може торкатися хреста, в тому числі прапора з хрестом, та тим більш приносити під ним присягу.
Загроза безпосередньої шкоди заявнику є реальною та від вправі вимагати її усунення. Заявник не може вимагати альтернативної військової служби (ст.35 Конституції України) на підставі релігійного пацифізму, так як військовий обов’язок не протиречить іудаїзму.
На підставі викладеного, керуючись п.3 ст.19, ст.ст.104, 105, 171 КАС України,
ПРОШУ:
Визнати незаконним Указ Президента України №551/2006 від 20.06.2006 р. «Про символіку, яка використовується у Збройних Силах України».
Додатки:
1. Копія позовної заяви для Відповідача
2. Докази сплати судового збору
3. Указ Президента України №551/2006 від 20.06.2006 р. (2 екз.)
4. Додаток №2 до указу (2 екз.)
14 листопада 2007 року В.Л.Чорний