Отмена регистрации кандидата в мэры

Територіальній Виборчій Комісії міста Одеси
від Чорного Вадима Львовича

ЗАЯВА
про скасування реєстрації кандидата на посаду міського голови

Заявник подав документи для реєстрації кандидатом на посаду міського голови Одеси. Його конкурентом на виборах є гр.Гурвіц Е.Й. Оскількі тільки один з кандидатів може зайняти посаду, у заявника є законний інтерес в скасуванні реєстрації Гурвіца.

Відповідно до п.1.2. ст.44 Закону “Про вибори депутатів...”, ТВК повинна відмовити в реєстрації у разі порушення ст.39. У п.1.6. цієї статті встановлюються вимоги щодо декларації про доходи.

Гурвіц порушив ці вимоги.

Відповідно до ст.3.2. Сімейного Кодексу, спільне проживання квалифікує пару як сім’ю. Там же, “дитина належить до сім’ї своїх батьків” - тобто, наявність дитини автоматично робить з пари сім’ю (також ст.171.1 СК). Кваліфікація пари, що має спільну дитину, як сім’ї, не залежить від оформлення ними шлюбу.

У звітному 2009 року, Гурвіц народив дитину з п.Ольгою Меньшиковою. Цій акт кваліфікує їх як сім’ю.

Відповідно до п.2 ст.60 Сімейного Кодексу, майно набуте за час шлюбу, є сумісною власністю подружжя. Тобто, Гурвіц є власником майна, зареєстрованого на його дружину.

Відповідно до податкової звітності п.Меньшиковой в Державі Ізраїль, вона не отримувала коштів за договорами дарування, що кваліфікувало би їх як її особисте майно (п.1.2. ст.57 СК). З довідки про майно, що вона надала банку для отримання кредиту на квартиру в Кірьят-Моцкін, вбачається й відсутність у неї особистих коштів, що належали їй раніше (п.1.3. ст.57 СК). Таким чином, усі банківські рахунки п.Меньшикової є сумісною власністю з Гурвіцем.
Автомобіль та нерухомість були придбані п.Меньшиковою, а не подаровані їй. Тип угоди - придбання, а не дарування - вказаний в реєстраційних документах.
Цінні папері були набути п.Меньшиковою в результаті заснування компанії, та також не були їй подаровані.
Таким чином, автомобіль, нерухомість та цінні папери, зареєстровані на п.Меньшикову, є також власністю Гурвіца.

Гурвіц повинен був включити це майно до своєї декларації про доходи.

Закон “Про вибори депутатів...” у ст.43 відрізняє недостовірні дані (п.2) та помилки (п.3) у декларації. Помилки не є підставою для відмови у реєстрації, а недостовірні дані - є такою підставою відповідно до ст.44 п.1.2., ст.39 п.1.6. Закону “Про вибори депутатів...”.
В рішенні №272 від 29.07.2004 року “Про відмову у реєстрації кандидата в президенти України Петренко Г.Г.” ЦВК “вважає, що незазначення у цій декларації... не є помилками або неточностями, що можуть бути виправленими, оскільки це потребує внесення до декларації нових відомостей, а не зміну вже внесених”.

Новими відомостями в декларації Гурвіца буде таке майно, оформлене на п.Меньшикову в Державі Ізраїль:

- автомобіль BMW X5, державній номер 57-703-16,
- залишки на дес’яті банківськіх рахунках,
- цінні папери - акції компанії Allset (реєстраційний номер 513698852).

В реєстраційних документах вказаний ізраільский варіант ім’я п.Меньшиковой - Ольга Владислав[івна] Менаш. Якщо Гурвіц буде заперечувати проти тотожності ціх імен, то п.Менаш прописана за тією ж адресою, що й син Гурвіца - Стас Едуард[ович]: вул. Кадіш Люз б.60 кв.16 смт.Кірьят-Моцкін Ізраіль. Їх номера посвідчення особи розрізняються на одиницю, тобто видані разом.

Правопорушенням є не факт відкриття членами сім’ї Гурвіца закордонних рахунків, а те, що він не включив їх до своєї декларації.
Закон не відрізняє великих коштів на незадекларованих рахунках від маленьких. Незалежно від суми залишку, сам факт порушення порядку їх декларування є правопорушенням.


На підставі викладеного,

Прошу:

Відмовити Гурвіцу Е.Й. в реєстрації кандидатом на посаду міського голови Одеси.

В.Л.Чорний

Материалы на похожую тему